Історія

2009 рік

1.    З березня по червень 2009 року «Східноукраїнський фонд розвитку демократії» провів «VIII Школу молодого політика» у Харкові та Дніпропетровську за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту. Учасники – студенти І-ІІІ курсів.
2.    Президент Фонду, Ярослав Маркевич разом з групою експертів провів стратегічне планування діяльності «Об’єднаного демократичного руху «Солідарність».
3.    «Східноукраїнський фонд розвитку демократії» за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту видав брошуру-довідник про Школу молодого політика.
4.    За фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні «Східноукраїнський фонд розвитку демократії» реалізував проект “Молодіжна школа виборців”, який складався з двох етапів, а саме, тренінгу для тренерів «Молодіжна школа виборців» та інтерактивних семінарів-тренінгів «Ти обираєш своє майбутнє!».

2008 рік

Протягом 2007-2008 років Фонд адміністрував програму “Кампанія підтримки студентського самоврядування”, що реалізовувалася коаліцією громадських організацій за участю Громадського інформаційно-аналітичного Центру для молоді, Харківської обласної молодіжної громадської організації “Зебра”, Студентського парламенту Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, підтриману Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні.

2007 рік

1.    26 листопада 2007 року Фонд у ході реалізації проекту „Українська школа молодого політика” за підтримки Міжнародного Республіканського інституту в листопаді завершила роботу над проектом Школа Молодого політика, спрямованого на формування нового покоління молодих політиків. Учасниками Школи біли 30 студентів 1-2 курсів харківських вузів. При плануванні школи ми досягли розумного компромісу між необхідною теоретичною інформацією і практичними вправами, живим спілкуванням з активними учасниками політичного процесу. Відбір учасників відбувався за співбесідою і за мотиваційною анкетою. Перед початком занять була проведена організаційна зустріч з учасниками на якій вони познайомились, дізнались хто який має досвід і досягнення у громадській і діяльності. На зустрічі учасники обговорили які теми для них будуть найбільш корисні і з якою метою вони прийшли на Школу молодого політика. Це стало основою зацікавленості учасників у кожному занятті школи.
2.    В 2007 році Фонд провів навчання спостерігачів у Донецькій, Харківській і Дніпропетровській областях. Ініціатором всеукраїнської програми навчання офіційних спостерігачів на виборах 2007 року був Міжнародний Республіканський Інститут (США), виконавцем виступила Всеукраїнська громадська організація «Фонд розвитку демократії». 1149 офіційних спостерігачів від політичних сил: Наша Україна – Народна Самооборона, БЮТ, СПУ, Партія Регіонів, та КПУ пройшли навчання на Донецькій, Харківській і Дніпропетровській областях. Дивитись фото…

2006

1.    Протягом листопада 2006 року – квітня 2007 року Фонд адміністрував Освітню кампанію з Прав Людини для молоді м. Харкова, що реалізовувалася коаліцією громадських організацій за участю Громадського інформаційно-аналітичного Центру для молоді, Харківської обласної молодіжної громадської організації “Зебра”, Студентського парламенту Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Харківської обласної організації “Молодіжне об’єднання жінок України”, територіального осередку Української асоціації студентського самоврядування в Харківській області, підтриману за результатами конкурсу інноваційних місцевих проектів “Ґранти для сміливих” асоціації “Люди в біді” (РІРА) та “Фонду «Європа ХХІ»” в рамках програми “Розвиток спроможності організацій громадянського суспільства сходу України”.
2.    „Школа молодого політика” за підтримки Міжнародного республіканського інституту. Випускники ШМП пройшли стажування у Управління внутрішньої політики Харківської обласної державної адміністрації та у виконкомі Харківської обласної організації ПП «Народний Союз Наша Україна».
3.    Тренінг для тренерів для випускників ШМП, які побажали отримати тренерський досвід. Тренінг із «Основи демократії для лідерів шкільного самоврядування», який проводили випускники ШМП.
4.    В грудні 2006 року «Східноукраїнський Фонд розвитку демократії» провів начальні семінари «Формування команди» та «Зв’язки з громадськістю. Теорія та практика»  для 30 представників «Молодіжного Союзу Наша Україна». Проект був реалізований за підтримки Міжнародного Республіканського інституту.
5.    Фонд реалізував проект «Навчання та підвищення активності молодих виборців у містах східного регіону під час Парламентських виборів 2006 року». Програма реалізовувалася у 2005 – 2006рр. у м. Харків та м. Дніпропетровськ шляхом просвітницько-мобілізаційних крупно масштабних кампаній у молодіжному середовищі обраних регіонів східної частини України. В рамках проекту було проведено два семінарів-тренінгів «Молодь у виборах» (м. Харків, 04.12.2005р. та м. Дніпропетровськ 03.12.2005р.) для лідерів регіональних програм, метою було активізувати і підсилити увагу лідерів молодіжної спільноти до проведення громадських заходів з роз’яснювальної роботи і мобілізації молодих виборців у містах східного регіону, створено регіональної мобілізаційні групи. Як частина результатів проекту було створено інформаційні матеріали: «Путівник молодого виборця – 2006», буклетів та рекламних листівок, а також газети «Я – Виборець».
6.    У вересні – грудні 2006 року Фонд реалізував проект «Громадські слухання на місцевому рівні – крок до демократії» у Дніпропетровській області. Всеукраїнський проект був організований Фондом Розвитку Демократії (DDF). В рамках проекту було проведено 2 семінари для 60 представників молодіжних НДО, активних представників територіальних громад, місцевих ЗМІ, посадових осіб місцевого самоврядування. Метою проекту було підвищення рівня участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні.

2005

1.    З травня по липень Фонд провів Школу молодих політичних лідерів у місті Харкові для 30 учасників з Харкова та Дніпропетровська, та у Донецьку для 30 учасників з Донецьку та Луганську. Проект реалізовано за підтримки Міжнародного республіканського інституту.
2.    Члени організації, випускники Школи молодого політика, організували семінар «Школа громадянської активності» за сприяння Британської ради «Молодь у дії»
3.    На протязі двох років 2005 – 2006 р. – Фонд реалізовував інформаційну кампанію, спрямовану на активізацію молоді під час передвиборчої кампанії за підтримки Міжнародного республіканського інституту.

2004

1.    З січня по червень Фонд провів «Школу молодих політичних лідерів» для навчання 150 активних студентів м. Харкова, Луганської та Донецької областей. Школа складалась з п’яти дводенних семінарів. Захід відбувся за фінансової підтримки МРІ і комітету у справах сім’ї дітей та молоді Харківської міської ради
2.    У дні виборів 21 листопада, 24, 25, 26 грудня Фонд реалізував проект консультаційної допомоги виборцям, незаконно обмеженим у праві голосувати на 3 турі виборів Президента України. Проект реалізований за фінансової підтримки координатора ОБСЄ в Харківській області. Мережа консультантів при всіх районних судах Харківської області допомогла громадянам заповнити форми, документи, заяви, пов’язані з виборчим процесом.
3.    З 21 по 25 грудня 2004 року за підтримки Міжнародного республіканського інституту Фонд організував 6 семінарів для членів дільничих комісій та спостерігачів на вибори Президента України. Навчання пройшли 2010 спостерігачів від різних політичних партій Харкова та області.
4.    Фонд реалізував проект “Активізація міської молоді міст Харкова та Дніпропетровська у виборах Президента України 2004 року”. Метою проекту була підвищення активності та обізнаності молодих виборців під час Президентських виборів 2004 року. Учасниками проекту стала молодь віком від 18 до 30 років. В рамках проекту Фонд провів конкурс міні грантів для громадських організацій Харкова та Дніпропетровська спрямований на активізацію студентської молоді різних ВНЗ. В контексті проекту було проведено ряд мобілізаційних, просвітницьких заходів: інформаційні зустрічі зі студентами в ВНЗ, проведені вуличні акції по роздачі інформаційних матеріалів. Проект реалізовано за підтримки Міжнародного республіканського інституту.
5.    З липня по листопад 2004 року Фонд прийняв активну участь у реалізації Всеукраїнського проекту “Просвіта та активізація молодих виборців у виборах Президента України 2004 року”, спільно з Центром політичної освіти (Київ) за підтримки Європейської комісії.
6.    20 грудня у співпраці з Центром політичної освіти (Київ) був проведений семінар «Обов’язки представників засобів масової інформації у день виборів». В семінарі взяли участь 40 журналістів.

2003

Фонд провів цикл лекцій з місцевого самоврядування для студентів харківських вузів.

2002

1.    Фонд провів Школу молодого політика у м. Харкові за підтримки Міжнародного республіканського інституту. Учасниками Школи були 30 студентів Харківський вузів.
2.    Фонд організував 6 навчальних семінарів для молодих політичних лідерів і кандидатів за підтримки Міжнародного республіканського інституту.
3.    Фонд провів серію семінарів для депутатів місцевого самоврядування у Харківській, Полтавській, Сумській, Донецькій та Луганській областях.
4.    2002 року Фонд виступ регіональним партнером у проекті “Підготовка членів дільничних виборчих комісій та офіційних спостерігачів у виборах 2002 року”. Ініціатором всеукраїнського проекту був Центр Політичної Освіти, Східноукраїнський фонд розвитку демократії виступив партнером у Харківській області. В рамках проекту було організовано та проведено 32 тренінги, учасниками яких стало 3 790 осіб в 11 регіонах України (в т.ч. Харківський регіон). Проект був реалізований за підтримки проекту „Вибори та політичні процеси” Агентства США з міжнародного розвитку та Міжнародного республіканського інституту.

2001

1.    Це рік початку інтенсивної співпраці між Фондом і Київським представництвом Міжнародного республіканського інституту. Фонд спільно з МРІ провели 6 семінарів для лідерів політичних молодіжних організацій м. Харкова. Учасниками кожного семінару були 40-50 молодих людей. Теми занять: принципи успішної діяльності молодіжних організацій, молодь і органи місцевого самоврядування, молодь і демократичний розвиток України.
2.    Фонд провів круглий стіл «Молодь і місцеве самоврядування». Учасники круглого столу прийняли рішення пікетували Харківську міську раду. 28 квітня 2001 року 450 молодих людей пікетували Харківську міську раду під час засідання.
3.    Фонд спільно з Асоціацією молодих адвокатів ініціювали створення Харківської міської молодіжної ради. Головним завданням ради була розробка ініціатив для харківської міської ради, освіта молодих лідерів з питань місцевого самоврядування.
4.    24-25 листопада Фонд провів для 30 молодих людей навчальний семінар «Технологій активної занятості». Партнером заходу виступило консультаційне агентство «Експерт плюс», захід реалізувався за підтримки Харківського міського фонду зайнятості. Чотири учасники семінару знайшли роботу наступного дня.
5.    У лютому-червені 2001 р. Фонд реалізував проект «Перемога в коаліції». Близько 100 представників різних громадських організацій України навчились механізмам спільної роботи громадських організацій різних регіонів, але однієї аудиторії та напрямків роботи. Результатом стала спільна ефективна праця вже після проекту, реалізація спільних ідей та ініціатив.

2000

1.    У лютому Фонд організував семінар «Свобода слова в Україні» спільно з Харківським регіональним комітетом молодіжних організацій «Надія» та за підтримки Фонду Конрада Аденауера. Учасниками стали 30 представників місцевих ЗМІ.
2.    У жовтні Фонд провів дводенний семінар-тренінг на теми: “Школа молодого лідера” та “Стратегія виборчих кампаній” у м. Полтава. Учасниками стали 30 студентів.
3.    Один з засновників Фонду Антон Геращенко взяв участь у Міжнародному українопольському проекті «Школа місцевого самоврядування».
4.    Фонд допоміг організувати семінар «Демократизація політичної системи суспільства», який проводив Міжнародний республіканський інститут (далі МРІ). Учасниками семінару були 30 представників політичних партій.
5.    Саме цього року Харківська обласна організація «Ліга Молоді» була реорганізована у Харківське міське молодіжне об’єднання «Східноукраїнський Фонд розвитку демократії».

1999

1.    Піврічний курс семінарів “Школа молодого лідера” для студентів харківських вузів. Учасниками стали більше 100 осіб.
2.    Широкомасштабне соціологічне дослідження “Молодь і вибори”. Дослідження передбачало три соціологічні опитування по 1000 учасників у кожному, а також опитування експертів.
3.    У березні – квітні 1999 року, ВУФОРД, спільно з іншими громадськими організаціями, виступив проти анулювання студентських привілеїв щодо оплати проїзду в громадському транспорті. Громадські організації захистили права студентів.
4.    У листопаді 1999 року Фонд організував круглий стіл «Молодь та Президентські вибори в Україні» спільно з Управлінням у справах сім’ї дітей та молоді Харківської обласної державної адміністрації. У круглому столі взяли участь більше 50 студентів, представників громадських організацій.

1998

Навчальні семінари-тренінги “Школа молодого політика”. Перші слухачі тренінгів – 62 студенти Харківського національного університету радіоелектроніки.