Home > Проекти > Школа молодого політика (1998, 1999, 2002, 2004, 2007, 2009 + фото)

Школа молодого політика (1998, 1999, 2002, 2004, 2007, 2009 + фото)

Харківська молодіжна громадська організація «Східноукраїнський фонд розвитку демократії» у ході реалізації проекту „Українська школа молодого політика” 8-й рік поспіль (1998, 1999, 2002, 2004, 2007, 2009) проводить проект Школа Молодого політика за підтримки Міжнародного Республіканського інституту. Школа створена для формування нового покоління молодих політиків. Метою проекту є підвищення рівня політичної освіти молоді, створення практичних умов засвоєння основ демократичних стандартів для молодих активістів політичних партій та молодіжних організацій; підготовка нового покоління молодих політиків.


Фотоальбом “Школа молодого політика 2007-2009”

Учасниками школи є студенти 1-2-го курсів. В різні роки Школа проходила у Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську. Набір учасників відбувається на конкурсній основі. Основними критеріями відбору є активність в політичному та громадському житті; переконання в тому, що потреба у нових знаннях є необхідною для підвищення професійності у громадсько-політичній діяльності; бачення стратегії свого розвитку у політиці та громадському секторі на декілька років.

Відгуки щодо Школи молодого політика…

За словами Ярослава Маркевича, президента фонду і організатора Школи: «Школа молодого політика» є досить своєрідний проект. В якому підібрані цікаві викладачі, що дають можливість молодим людям, які беруть участь у школі, отримати ті знання, які вони навряд чи отримають у своїх ВНЗ. Тому, молоді люди, що прагнуть реалізувати себе в суспільно-політичному житті країни, але не знають з чого почати, приходять на Школу, де ми розповідаємо як це робити, ділимося досвідом, знаннями, формуємо необхідні навички. Сподіваюсь що після нашої Школи вони стануть ефективнішими і безперечно, зможуть себе реалізувати».

Учасники вивчають базові політичні теми, а також теми, які вони обирають самостійно, із своїх власних вподобань. «При плануванні школи ми досягли розумного компромісу між  необхідною теоретичною інформацією і практичними вправами, живим спілкуванням з активними учасниками політичного процесу, – розповідає Марина Богданова, координатор Школи у 2006, 2007 роках – Перед початком занять ми проводимо організаційну зустріч з учасниками. Для учасників це можливість знайомитись, дізнатись хто який має досвід і досягнення у громадській  і діяльності. На зустрічі учасники обговорюють які теми для них будуть найбільш корисні і з якою метою вони прийшли на Школу молодого політика. Це є основою зацікавленості учасників у кожному занятті школи».

По закінченню кожного семінару учасники Школи заповнюють оціночні анкети з метою оцінки організації самого семінару, корисності отриманої інформації, оцінити рівень підготовки самих тренерів тощо.

Брошура-довідник

За роки існування Школи мали різні продовження. Випускники проходили стажування у Харківській обласній державній адміністрації, політичних партіях, проходили Тренінг для тренерів і вели семінари для учнів шкіл і студентів.

З 2003 року вже було проведено 12 Шкіл, за результатами яких нараховується вже понад 360 випускників, більшість з яких стали успішними діячами як в політиці, так і в «третьому секторі», журналістами та державними службовцями. Випускники школи 2007 року Холявко Дарина і Палівець Юлія створили Клуб патріотичної молоді у Харківської національному університеті радіоелектроніки. Клуб прагне зацікавити молодих Харків’ян «Українським» – літературою, музикою, фільмами.

ЗМІ про школу

Полякова Інна після проходження школи у 2007 році організувала  школу молодого лідера для активістів студентського самоврядування  у своєму вузі НЮАУ ім. Ярослава Мудрого.
Випускники школи працюють у політичних партіях, громадських організаціях, займають державні посади, є дебатами місцевих рад.

«Наше століття сформувало нову людську цінність. Цінність інформації. Той, хто постійно знаходиться в інформаційному русі, той завжди перемагає. Ми створили свій інформаційний рух і дуже раді, що ним змогла скористуватися така велика кількість людей!» – Ярослав Маркевич, Президент ХМГО „Східно-Український Фонд розвитку демократії”.