Home > Новини > Революція на траві – приклад для сучасного студентського самоврядування!

Революція на траві – приклад для сучасного студентського самоврядування!

Більш ніж 50 студентських і молодіжних лідерів України приїхали до міста Суми 12 травня на святкування 6 річниці «революції на траві». В програмі святкування передбачалась зустріч студентських активістів України на навчально-практичному форумі присвяченому річниці, також відбулась прес-конференція та святковий концерт на центральній площі. Члени харківського молодіжного об’єднання «СУФРД» взяли активну участь у роботі форуму.

12 травня Студентській «революції на траві» виповнилося шість років. У 2004 році молоді активісти виступили проти об’єднання вищих навчальних закладів у єдиний Сумський національний університет. Без жодного політичного гасла студенти домоглися свого і не дали корупції прорости ще глибше.

За словами експерт з питань студентського самоврядування «Східноукраїнського фонду розвитку демократії» Івана Омеляна, який був доповідачем на прес-конференції, для нього особисто є великою честю приїхати до Сум на річницю «революції на траві». Адже сьогодні студентське самоврядування стало помітно слабшим і ситуація потребує змін. Активісти обмежуються організацією вечірок. Проте зовсім не цікавляться проблемами студентів, які дійсно є нагальними для вирішення. Скажімо, поселення чи виселення в гуртожитку. Іноді цей процес не зовсім «прозорий», але студентське самоврядування покірно киває головою, бо боїться тих, що стоять «згори». Студкоми зовсім не дбають про розвиток демократії у своїх університетах і навіть намагаються позбавити своїх однолітків права вибору представників своїх груп і факультетів у органах студентського самоврядування. І це лише верхівка айсбергу. Адже існують іще й інші, суспільні проблеми, на які студентство може і повинно впливати.

Практичним результатом форуму стала резолюція студентських і молодіжних лідері України спрямована до органів влади із закликом підтримки розвитку демократії та не допущення обмеження свобод в країні. Результатом  роботи делегації «Східноукраїнського фонду розвитку демократії» є виведення в окремий розділ резолюції питання демократизації студентських самоврядувань, відповідна програма зараз розробляється фахівцями нашого фонду.