Home > Проекти > Навчання офіційних спостерігачів та членів дільничних виборчих комісій на виборах

Навчання офіційних спостерігачів та членів дільничних виборчих комісій на виборах

З часу заснування фонду одним з наших пріоритетів є проведення чесних та прозорих виборів в Україні. Метою цього напрямку нашої діяльності є підготовка кваліфікованих членів дільничних комісій та офіційних спостерігачів від політичних партій (блоків/кандидатів) та підвищення рівня їх обізнаності зі своїми правами і обов’язками під час виборів 2002, 2004,2006 та 2007 років.

2007 Фонд провів навчання спостерігачів у Донецькій, Харківській і Дніпропетровській областях. Ініціатором всеукраїнської програми навчання офіційних спостерігачів на виборах 2007 року був Міжнародний Республіканський Інститут (США), виконавцем виступила Всеукраїнська громадська організація «Фонд розвитку демократії».
1149 офіційних спостерігачів від політичних сил: Наша Україна – Народна Самооборона, БЮТ, СПУ, Партія Регіонів, та КПУ пройшли навчання на Донецькій, Харківській і Дніпропетровській областях.
Дивитись фото

2006 року Фонд організував навчання для 985 спостерігачів від різних політичних партій у Харківській області за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту.

Протягом грудня 2004 року після великих фальсифікацій в другому турі виборчої кампанії Фонд організував 6 семінарів для спостерігачів на вибори Президента України. Навчання пройшли 2010 спостерігачів від різних політичних партій Харкова та області. Проект «Навчання офіційних спостерігачів на виборах під час українських Президентських Виборів – 2004».

Учасники семінарів одержали посібник «Практичні рекомендації по підготовці офіційних спостерігачів повторного голосування на виборах Президента України 26 грудня 2004 року», збірник законодавчих актів по виборах і інші роздаткові матеріали, де були описані типові фальсифікації і методи їх усунення.

2002 року Фонд виступ регіональним партнером у проекті “Підготовка членів дільничних виборчих комісій та офіційних спостерігачів у виборах 2002 року”. Ініціатором всеукраїнського проекту був Центр Політичної Освіти, Східноукраїнський фонд розвитку демократії виступив партнером у Харківській області.

Метою проекту було удосконалення прозорості та чесності українських виборів шляхом підвищення професійного рівня, компетентності членів дільничних виборчих комісій та офіційних спостерігачів. В рамках проекту було організовано та проведено 32 тренінги, учасниками яких стало 3 790 осіб в 11 регіонах України (в т.ч. Харківський регіон). Проект був реалізований за підтримки проекту „Вибори та політичні процеси” Агентства США з міжнародного розвитку та Міжнародного республіканського інституту.

Завжди при реалізації програм учасники отримують роздаткові матеріали, які ми розробляємо на основі нашого досвіду: довідники, пам’ятки з практичними порадами щодо правового забезпечення кожного виборця на дільниці, диски з інсценованим процесом спостереження можливих порушень під час голосування. Довідники максимально орієнтовані на практичне використання у день виборів.