Home > Проекти > Молодіжна школа виборців (2009 + матеріали)

Молодіжна школа виборців (2009 + матеріали)

Проект «Молодіжна школа виборців» складається з двох етапів, а саме, тренінгу для тренерів «Молодіжна школа виборців» та інтерактивних семінарів-тренінгів «Ти обираєш своє майбутнє!». Проект реалізується Харківським молодіжним об’єднанням «Східно-Український Фонд розвитку демократії» за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Метою проекту є сприяти організації виборчого процесу у Харківській області шляхом активізації та просвіти студентської молоді під час Президентської кампанії 2010 р.

Тренінг для тренерів «Молодіжна школа виборців» складався з чотирьох сесій й проходив впродовж вихідних днів двох тижнів. Під час відвідування сесій учасники мали змогу поспілкуватися з досвідченими експертами з виборчого права та технологій, PR кампаній та ведення тренінгів, становлення демократичних процесів та юридичних основ відстоювання прав виборців тощо.

Експертами та тренерами тренінгу для тренерів «Молодіжна школа виборців», стали: Олександр Радченко, к.н. з держ. упр., доцент кафедри політології та філософії Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, директор КІГ “Корпорація креативного політичного дизайну “КПД 99,9”, виборчий технолог; Олександр Безуглий, к.н. з держ. упр., доцент кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування ХарРІНАДУ при Президентові України, GR-консультант; Поліна Абакумова, керівник проекту «Молодіжна школа виборців» ХМО «СУФРД», аспірант каф. Менеджмент Української інженерно-педагогічної академії; Олександр Дядейко, консультант з юридичних питань; Олег Конотопцев, к.н. з держ. упр., доцент кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування ХарРІНАДУ при Президентові України.


 

Матеріали “Молодіжної школи виборців”:

Інформаційно-методична збірка”
Політика в інформаційному просторі (презентація)
Україна. Демократія. Суспільний розвиток (презентація)
Роль виборів в системі демократичної організації влади. Порівняльний аналіз виборчих систем (презентація)
Нормативно-правова база виборів в Україні: загальні принципи та конституційні норми виборчого права (презентація)
Свідомий вибір: порівняльний аналіз передвиборних програм кандидатів на пост Президента України (презентація)


Також в рамках тренінгу для тренерів «Молодіжна школа виборців» було реалізовано рольову гру «Вибори Президента «Молодіжної школи виборців». Рольова гра проходила в умовах діючого законодавства України, але враховуючи певні імітаційно-ігрові моменти. Завдяки ініціативі учасників під час передвиборчих перегонів було майже усе: агітація, PR-вечірки, зняття з перегонів, теледебати та багато іншого, але все на основі чесності, взаємоповаги та відповідальності. Результатом гри стала перемога Валерія Краснова, студента 3 курсу Харківського Національного Університету ім. В.Н. Каразіна та виконання учасниками тренінгу гімну України. Тепер бажаємо успіху та подальших звершень молодому Президенту «Молодіжної школи виборців»!

За словами Олександра Радченка, експерта тренінгу для тренерів «Молодіжна школа виборців», хочеться сказати випускникам: «Я не буду Вам ничего желать на будущее… По одной простой причине. Очень интересно с Вам работать. Более того, я уверен, что именно Вы – это будущее Украины. Потому что, молодежь мало принимает участие в политической жизни. Те, кто сейчас уже начинает этим интересоваться, те, кто сейчас хочет, что-то изменить, именно они и изменят всю страну. Поэтому я уверен, что будущее за Вами и дай Бог, чтобы “рулили” Вы, а не те, кто “рулит” сегодня. Потому, что на них уже надежды нет. На Вас еще есть. У меня есть любимая фраза: “Никогда еще в жизни не подводил своих товарищей. Наконец такой случай представился”. Вот, я хочу, чтобы Вы не подводили своих товарищей не потому, что вам было скучно, а потому что Вы делаете так, чтобы никогда и никого не подводить!»

Випускниками тренінгу для тренерів «Молодіжна школа виборців» стали 40 молодих тренерів, що переважно є представниками різних ВНЗ Харківщини, членами громадських та студентських організації.
З 30 листопада 2009 р. у Харкові стартує другий етап проекту «Молодіжної школи виборців», а саме 20 інтерактивних семінар-тренінгів «Ти обираєш своє майбутнє!» по ВНЗ Харківщини.
Для зручності роботи молодим тренерам було видано диски з інформаційними та методичними матеріалами тренінгу для тренерів «Молодіжна школа виборців», а також сертифікати про успішне закінчення та спеціалізацію.

Дивитись фотоальбом “Екватор тренінгів для студентів «Ти обираєш своє майбутнє!»”