Home > Новини > 28 квітня в Черкаському державному бізнес коледжі пройшов останній тренінг навчальної програми “Демократія в ОСС”

28 квітня в Черкаському державному бізнес коледжі пройшов останній тренінг навчальної програми “Демократія в ОСС”

Тема тренінгу прямо стосувалась демократії – експерт “Східноукраїнського фонду розвитку демократії” Омелян Іван пояснював учасникам тренінгу механізм демократичних виборів керівництва студентського самоврядування.

Програма тренінгу складалась з трьох блоків.

В першому блоці учасники дізнались, що таке демократичні вибори та наскільки вони важливі для успішної діяльності органів студентського самоврядування. Зокрема студенти визначили важливість демократичних механізмів для формування студрад – органів самоврядування. І учасники і організатори зійшлись на думці що розвиток демократичних інститутів в студентському самоврядуванні є дуже серйозним кроком на шляху до побудови громадського суспільства.

В другому блоці студенти розробили правила проведення передвиборчої кампанії та самих виборів, а згодом вже визначенні лідери працювали в своїх командах над передвиборчими програмами.

В останньому блоці трнінгу учасники протестували у грі “Вибори” правила, які вони самі розробили. Лідери команд оголосили свої програми, а учасники тренінгу проголосували за найкращу з них.

На завершення навчальної програми студенти спільно визначили цінності органу студентського самоврядування, якими необхідно користуватись при прийнятті рішень:

  • Відповідальність
  • Активність
  • Мобільність
  • Відкритість
  • Компромісність

На думку Марини Демченко, координатора молодіжних проектів ЧДБК, – знання та досвід, які отримали студентські активісти коледжу допоможуть значно покращити роботу студентського самоврядування, а активність студактиву покращить імідж вузу.

Після закінчення навчальної програми відбудуться вибори керівництва студентського самоврядування. Тобто всі знання та навики, що отримали активісти можна буде застосувати в реальному житті. Після тренінгів ОСС має стати демократичнішим, робота стане більш стабільною та продуманою і, що найголовніше самоврядування буде працювати за своїм прямим призначенням – відстоювати права та представляти інтереси звичайних студентів!