Home > Новини > 2500 молодих виборців дізнались про роль громадянина у день виборів завдяки «Молодіжній школі виборців»

2500 молодих виборців дізнались про роль громадянина у день виборів завдяки «Молодіжній школі виборців»

420 виборців, що голосують у 2010 році вперше, пройшли «Молодіжну школу виборців» і 2000 молодих виборців дізнались про роль громадянина у день виборів. Проект реалізований Харківською молодіжною організацією «Східно-Український Фонд розвитку демократії» за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні у Харківській області.

Проект «Молодіжна школа виборців» складався з двох етапів – тренінгу для тренерів «Молодіжна школа виборців» та 20 інтерактивних семінарів-тренінгів «Ти обираєш своє майбутнє!» для студентів ВНЗ Харківщини.
460 учасників проекту отримали знання з виборчого права  і більшість з учасників програми кажуть про усвідомлення ролі громадянина у виборчому процесі та відповідальності перед майбутнім. 40 випускників тренінгу для тренерів «Молодіжна школа виборців» отримали навички планування, організацій та методології ведення тренінгів. 18 молодих тренерів провели семінари-тренінги «Ти обираєш своє майбутнє!» на основі знань, отриманих під час проекту.
2000 молодих людей отримали буклети-пам’ятки, агітаційні календарі, 50 молодих тренерів отримали інформаційно-методичні збірки. 100 молодих осіб отримали диски з інформацією про проект.
Тренери-випускники проекту «Молодіжна школа виборців» розповіли про свої враження від тренінгів «Ти обираєш своє майбутнє!»:
Тетяна Рябченко, студентка Харківського національного економічного Університету – «Дивлячись на реакцію аудиторії, найбільш цікавим елементом тренінгу «Ти обираєш своє майбутнє!» стало обговорення передвиборчих програм кандидатів. Під час підготовки до вправи учасники змогли назвати тільки 11 із 18 кандидатів на посаду Президента України. Загалом, інформація, підготовлена за матеріалами ЦВК, визвала жваву дискусію та цікавість учасників тренінгу до виборів».
Ігор Алексеєв, студент Національного аерокосмічного університету ім. М. Жуковського – «Результати тренінгу я оцінюю як позитивні. Учасники не були компетентними у правовій інформації, яку я давав їм у блоках “Кроки молодого виборця” та “Що? Де? Коли?”. Абсолютно всі учасники будуть голосувати на виборах вперше, тому сприйняли цю інформацію із зацікавленістю».
Алевтина Шмат, студентка ХНУ ім. Каразіна – «Найбільше враження у мене, як тренера, залишила вправа «Стань на позицію» – напевне тому, що кожний мав змогу висловитись, прозвучало багато цікавих та аргументованих точок зору, деякі змінювали власну думку. Учасники були цікаві, жваві та мали багато думок стосовно виборчих процесів, що відбуваються в Україні».
Ірина Кобзар, Голова дергачівської районної ХОО «Конгрес української інтелігенції» – «Запам’яталась впевненість більшості учасників у тому, що саме ми, молодь, обираємо своє майбутнє! В мене залишилося відчуття радості, від того, що є молодь, якій небайдуже майбутнє країни».