Home > Новини > 1700 повідомлень про можливі порушення – результат Twitter-трансляції місцевих виборів

1700 повідомлень про можливі порушення – результат Twitter-трансляції місцевих виборів

Важливу роль в процесі такого спостереження за виборами відіграли громадські активісти, зокрема вихованці Школи молодого політика та Школи молодого виборця, що були організовані Східноукраїнським фондом розвитку демократії.

Волевиявлення громадян під час місцевих виборів 31 жовтня могло бути спотворене внаслідок численних порушень під час голосування і підрахунку голосів.

Про це свідчать численні повідомленнях з більшості регіонів України від українських Інтернет-користувачів, які взяли участь у Twitter-трансляції місцевих виборів 2010. Серед 19 450 повідомлень перебігу виборів близько 1700 повідомлень в рамках Twitter-трансляції стосувалися можливих порушень. Значна кількість з них – свідчення з місць від учасників Twitter-трансляції, громадських активістів  та інших безпосередніх очевидців виборів з усіх куточків України. Зокрема найактивнішими містами, інтернет-кристувачі яких взяли участь в Twitter-трансляції, стали Харків, Запоріжжя, Луганськ, Одеса та Тернопіль. А в Харкові, Луганську та Тернополі найбільшу кількість повідомлень відіслали саме активісти Східноукраїнського фонду розвитку демократії. Треба також зазначити, що більшість з учасників трансляції брали безпосередню участь у процесі виборів, як члени комісій, спостерігачі, журналісти та кандидати!

“Механізм реалізації проекту був достатньо простий дляя інтернет користувача, у якого є акаунт в Twitter! Використовуючи відповідні хештеги (#elect_ua,#elect_te, #elect_sos etc), користувачі Інтернету фіксували перебіг виборів і можливі порушення, надсилаючи їх на сервіс Twitter. Уся інформація надходила на Twitter.com та на сайт проекту ElectUA.org. Масиви інформації про можливі порушення (короткі повідомлення, фото і відео), позначені хештегом #elect_sos і є у відкритому доступі. Дослідити викладені в повідомленнях факти і припущення може кожен – від міжнародних спостерігачів, експертів з виборчого законодавства до учасників перегонів і пересічних виборців.” – зазначив Омелян Іван, учасник Twitter-трансляції в Тернополі.

Також варто нагадати, що перша Twitter-трансляція відбувалася у січні-лютому 2010 р на виборах Президента. Серед 18 840 повідомлень, 370 з них стосувалося можливих порушень. І хоча кількість українських користувачів Twitter’а з початку року зросла більш як удвічі, кількість повідомлень про порушення на місцевих виборах восени 2010 року зросла більш як втричі.